W audycji jak można było przypuszczać królował zespół Maserati. Obok niego pojawiło się sporo kapel wykorzystujących na różne sposoby elektronikę w swojej muzyce. Po specjalnej, wspominkowej audycji przyszedł również czas na Odkrycie miesiąca, które okazało się być kapelą z Drezna.
Playlista 08.11.2011 (Mechanicznie, postnie, elektronicznie)
1. Dorena - Let Us Live [About Everything And More. 2010]
2. Audiocæneat! - Buh! [Red Sessions. 2010]
3. Audiocæneat! - From The Massives To The Masses [Red Sessions. 2010]
4. Maserati - We Got The System To Fight The System [Pyramid Of The Sun. 2010]
5. Maserati - They'll No More Suffer From Hunger [Pyramid Of The Sun. 2010]
6. Lights Out Asia - Shifting Sands Wreck Ships [In The Days Of Jupiter. 2010]
7. Collapse Under The Empire - The Last Reminder [Shoulders & Giants. 2011]
8. Collapse Under The Empire - Disclosure [Shoulders & Giants. 2011]
9. Collapse Under The Empire - Incident [Shoulders & Giants. 2011]
Dwie dekady historii Post-Rocka (2002: Part 1):
10. Maserati - Moving With Heavy Hearts [The Language Of Cities. 2002]
11. Maserati - Keep It Gold [The Language Of Cities. 2002]
12. World's End Girlfriend - Singing Under The Rainbow [Dream's End Come True. 2002]
13. Bark Psychosis - A Street Scene [Hex. 1994]
Audiocæneat! to wspomniany już we wstępie projekt muzyczny z Drezna, który swoja muzykę osadza w Post-Rockowych realiach. Niemcy jednak eksperymentują czasami i wplatają w swoją grę elementy shoegaze'u i elektroniki.Najbardziej znamienite jest jednak szerokie wykorzystanie wokali - które stanowią bardzo ważny element płyty Red Sessions. Co ciekawe barwa głosu wokalistę dobrze koresponduje z brzmieniem instrumentalistów Audiocæneat! W październiku zetknąłem się z nimi przy okazji koncertu Bluenecka, który wydał mi się interesujący. Tak trafiłem na album Red Sessions, który w poprzednim miesiącu był bodaj najbardziej popularnym wydawnictwem płynącym z moich głośników.
Gwoździem Programu tym razem utwór prosto od Lights Out Asia. Już po raz kolejny te spokojne, ambient Post-Rockowe kompozycje goszczą na zaszczytnym miejscu Gwoździa Programu.
W kąciku historycznym pierwszy raz gościliśmy 2002 rok, a w nim 2 projekty. Maserati w tymże roku wydało płytę, która okazała się przepustką do czołówki amerykańskiej, eksperymentalnej sceny. Po drugiej strony globu japoński artysta Katsuhiko Maeda łącząc ze sobą elementy elektroniki, muzyki klasycznej i Post-Rocka pokazał nowy, oryginalny kawałek muzyki. World's End Girlfriend objawiło się w Post Scriptum utworem "Singing Under The Rainbow" pochodzącym z 4 krążka World's End Girlfriend. Strasznie zakręcona mieszanka rytmów, dźwięków, sampli, slashów i klasycznych motywów jest trudna w odbiorze. To swoisty surrealizm, który dał jednak impuls do rozwoju projektów bazujących na pionierskich eksperymentach tego japońskiego artysty.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz