wtorek, 24 lipca 2012

Snalla nagon, ta mig harifran...

Kolejna ciężka do prowadzenia audycja - atmosfera w studiu w czasie lata jest nieznośna. Tym razem zdecydowałem się przynieść ze sobą do studia mniej, ale za to dłuższych utworów. Pierwszą godzinę zdominowały spokojniejsze, progresywno-post rockowe utwory. W drugiej już atmosfera się zagęściła - między innymi poprzez obecność cesarza melancholii - Justina K. Broadricka, który w swoim stylu w kawałku "Deflated" oddał (muzycznie) znakomicie moje osobiste odczucie bycia wykończonym i wypompowanym. nie pozbawiony emocji jest też kawałek "Stars In The Ceiling" z sugestywnym wokalem, który ubarwia i pogłębia wymowę instrumentalną tego utworu - wielki plus dla Doreny za odwagę zmierzenia się z wokalami.

Playlista 17.07.2012 (Tired and deflated...)

1. BirdPen - Breaking Precedent [On/Off/Safety/Danger. 2009]
2. Ulan Bator - Torture [Rodeo Massacre. 2005]
3. Nosound - Some Warmth Into This Chill [A Sense Of Loss. 2009]
4. Animal Hospital - Memory [Memory. 2009]
5. Oceansize - Superfluous To Requirements [New Pin 7". 2006]
6. Dorena - Stars In The Ceiling [About Everything And More. 2010]
7. Jesu - Deflated [Opiate Sun EP. 2009]

Dwie dekady historii Post-Rocka (2010: Part 1):
8. Collapse Under The Empire - Grade Seperation [The Sirens Sound. 2010]
9. Collapse Under The Empire - Beware / Lost [The Sirens Sound. 2010]
10. Toundra - Bizancio/Byzantium [(II). 2010]

11. Lights Out Asia - Mont Da Anaon [Hy-Brasil. 2012]

Pierwsze spotkanie z 2010 rokiem w kąciku historycznym upłynęło pod dyktando zespołów z Europy - swe miejsce w kąciku zajął wreszcie ciekawy niemiecki projekt studyjny - Collapse Under The Empire. Płyta The Sirens Sound choć krótka, emanuje tajemniczością, którą niestety zespół na następnych wydawnictwach z lekka zatracił. Ze słonecznej o tej porze roku Hiszpanii doleciały do Post Scriptum dźwięki arktycznej Toundry - fascynacja północą i chłodem wydaje się zastanawiająca u południowców jednakże efekt ich starań jest całkiem interesujący - miłe zaskoczenie in plus.
Cytacik na koniec pochodzi z utworu "Superfluous To Requirements". Tak się jakoś składa, że końcowy cytat często niesie ze sobą powiew nieco gorzkiej nostalgii i sentymentu. Sentymentu do przeszłości, która kiedyś silnie oddziaływała na audycję i która była jej głównym motorem napędowym - przynajmniej przez jakiś czas. Liryki poruszające zatem ten wrażliwy temat dają możliwość spojrzenia z perspektywy czasu i ponownego wczucia się w te wszystkie wydarzenia - wrodzona wrażliwość sprawia, że ta podróż nie pozostaje we wnętrzu bez echa:
"I never claimed I knew it all
I start to wonder what went wrong and I wonder what I could’ve done
My heart amounts to 50 tonnes and pulls me under, pulls me under...


Pleased as always you’ll bring it far too near."
by Mike Vennart of Oceansize.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz